Wczytuję dane...
Model: 5902811811149
Kod producenta: 5902811811149
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 5902811811149

6PAK Nutrition DAA to suplement diety w postaci tabletek, który zawiera kwas D-asparaginowy. Produkt polecany jest szczególnie osobom dorosłym, wykonującym ćwiczenia fizyczne o dużej intensywności.

  • Daa, czyli kwas d-asparaginowy to aminokwas białkowy polceany osobom prowadzącym intensywne treningi
  • Kwas d-asparaginowy uczestniczy w regulacji poziomu testosteronu
  • Każda porcja to 3000 mg DAA
  • Opakowanie wystarczy na 40 dni suplementacji

Wartość Odżywcza / Informacja Żywieniowa: Na 3 tabl.

  • Kwas D-asparaginowy: 3000 mg

Zalecane spożycie / sposób przygotowania:

Spożywać 3 tabletki, nie rozgryzając, popijając odpowiednią ilością płynu. Spożywać raz dziennie, rano, przed treningiem lub bezpośrednio po treningu. Stosować w dni treningowe.

DAA – aminokwas dedykowany mężczyznom?

Kwas D-asparaginowy, czyli DAA jest aminokwasem endogennym, który został znaleziony w tkankach neuroendokrynnych. Autorzy publikacji naukowej z 2017 r. (Roshanzamir i wsp.) podają, że kwas D-asparaginowy zlokalizowany jest  w układach hormonalnych, a zwłaszcza w tych połączonych z układem rozrodczym. Ten aminokwas uczestniczy w syntezie i wydzielaniu hormonów w gruczołach dokrewnych, a w tym też wpływa na regulację wytwarzania testosteronu. Ponadto aktywność DAA można obserwować w układzie nerwowym, gdzie jest skoncentrowany m. in. w zakończeniach aksonu, co sugeruje, że odgrywa rolę w neuroprzekaźnictwie (Topo i wsp., 2009). Kwas D-asparaginowy wydaje się odgrywać kluczową rolę w rozmnażaniu ze względu na sugerowaną rolę neuromodulatora i/lub uczestnictwo w biosyntezie i uwalnianiu hormonów płciowych.

Czy DAA rzeczywiście wpływa na produkcję testosteronu?

Odpowiadając na to pytanie warto przytoczyć badanie z 2009 r., gdzie autorzy (Topo i wsp.) potwierdzili wpływ kwasu D-asparaginowego na produkcję testosteronu. W grupie, która stosowała 3,12 g DAA dziennie faktycznie zauważono wzrost poziomu tego hormonu. W otrzymanych wnioskach stwierdzono, że kwas D-asparaginowy, który występuje jako związek fizjologiczny w przysadce mózgowej i jądrach, odgrywa rolę w regulacji uwalniania i syntezy hormonu luteinizującego oraz testosteronu.

Aktywność fizyczna a DAA

Kwas D-asparaginowy cieszy się popularnością wśród mężczyzn prowadzących intensywną aktywność fizyczną, z uwagi na chęć budowania masy i siły mięśniowej, właśnie przez udział DAA w regulacji poziomu testosteronu. Badacze (np. Melville i wsp., 2015) wskazują na związek pomiędzy poziomem całkowitego testosteronu a oczekiwanymi efektami jakich się można spodziewać po treningach. Utrzymanie testosteronu na optymalnym poziomie może mieć przełożenie na syntezę białek mięśniowych, a co za tym idzie – na większe przyrosty treningowe.

6PAK Nutrition DAA – kwas D-asparaginowy w komfortowej postaci tabletek. Jeśli prowadzisz intensywne treningi – dołącz go do swojej codziennej suplementacji.

Literatura:

  1. Roshanzamir F., Safavi S. M., The putative effects of D-Aspartic acid on blood testosterone levels: A systematic review, International Journal of Reproductive Biomedicine, 01 Jan 2017, 15(1):1-10.
  2. Melville G. W., Siegler J. C., Marshall P. W. M., Three and six grams supplementation of d-aspartic acid in resistance trained men, Journal of the International Society of Sports Nutrition, 2015, 12, 15.
  3. Topo E., Soricelli A., D’Aniello A., Ronsini S., D’Aniello G., The role and molecular mechanism of D-aspartic acid in the release and synthesis of LH and testosterone in humans and rats, Reproduktive Biology and Endocrinology, 2009; 7: 120.
Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...