Wczytuję dane...
Model: 5902811810982
Kod producenta: 5902811810982
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 5902811810982

Essence Chromium Picolinate - 180 tabl.

 • Zawiera chrom w formie pikolinianu chromu
 • To pierwiastek śladowy, ale ma ogromne znaczenie dla organizmu człowieka
 • Chrom przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych
 • Chrom pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi
 • Każda tabletka to 200 µg chromu
 • Opakowanie zapewnia aż 180 porcji

Wartość Odżywcza / Informacja Żywieniowa: Na 1 tabl.

 • Chrom: 200 µg

Składniki: substancje wypełniające (celuloza mikrokrystaliczna, skrobia), pikolinian chromu, substancje przeciwzbrylające (sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu).

Zalecane spożycie / sposób przygotowania:

Przyjmować 1 tabletkę dziennie, nie rozgryzając, popijając odpowiednią ilością płynu.

Essence Chromium Picolinate to suplement diety w postaci tabletek zawierający chrom w postaci pikolinianu chromu.

Chrom, czyli składnik mineralny, który pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi

Chrom jest pierwiastkiem śladowym, ale ma duże znaczenie dla organizmu człowieka, wpływa na regulację ważnych funkcji biologicznych. Ten składnik mineralny jest rozłożony w tkankach w skrajnie małych i zróżnicowanych ilościach. W sumie zawartość chromu w organizmie człowieka jest określana na poniżej 6 mg. Jeśli chodzi o jego najważniejsze właściwości, to chrom przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi.

Chrom jako element czynnika tolerancji glukozy, czyli udział chromu w przemianach glukozy

Co to oznacza? Pomoc w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi wynika z faktu, że chrom uczestniczy w przemianach glukozy. Jest częścią składową czynnika tolerancji glukozy (GTF - Glucose Tolerance Factor), czyli substancji aktywnej biologicznie wytwarzanej w organizmie, która wpływa na regulację metabolizmu cukrów. Chrom ułatwia wiązanie insuliny z jej receptorem lub wzmacnia wpływ insuliny na katabolizm węglowodanów i lipidów.

Czy wiesz, że…

Ilość chromu w organizmie człowieka spada wraz z wiekiem?

Co wiemy jeszcze o chromie?

Chrom odgrywa znaczącą rolę w metabolizmie cholesterolu, tłuszczów i białek oraz w tworzeniu kwasów tłuszczowych. Jak podają dostępne źródła naukowe (np. Dróżdż-Afelt i wsp., 2019), chrom jest składnikiem RNA i potencjalnie bierze udział w stabilizowaniu jego struktury.

Szukasz wsparcia w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi? Sięgnij po Essence Chromium Picolinate, czyli chrom w wygodnej formie tabletek!

Literatura:

 1. Rozporządzenie Komisji (UE) NR 432/2012 z dnia 16 maja 2012 r. ustanawiające wykaz dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności, innych niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci.
 2. Wiąckowski S. K., Abecadło witamin i pierwiastków, Wydawnictwo Tower Press, Gdańsk 2004, s. 122-126.
 3. Gertig H., Przysławski J., Bromatologia. Zarys nauki o żywności i żywieniu. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2007, s. 235-236.
 4. Dróżdż-Afelt J. M., Koim-Puchowsa B., Menka A., Wybrane pierwiastki śladowe w organizmie człowieka, KOSMOS Problemy Nauk Biologicznych 2019, t. 68, nr 3 (324), s. 503-512.
 5. Scharf B., Clement C. C., Zolla V., Perino G., Yan B. (et al.), Molecular analysis of chromium and cobalt-related toxicity, Scientific Reports, 2014, 4.
Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...