Wczytuję dane...
Model: 5902811804721
Kod producenta: 5902811804721
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 5902811804721

Essence CLA Conjugated Linoleic Acid - 90 kaps.

  • Znakomity produkt zawierający sprzężony kwas linolowy
  • 800 mg cla w każdej porcji
  • Komfort suplementacji – postać kapsułek
  • Opakowanie zapewnia aż 90 porcji

Wartość Odżywcza / Informacja Żywieniowa: Na 1 kaps.

  • Sprzężony kwas linolowy: 1000 mg
  • w tym CLA: 800 mg

Składniki: sprzężony kwas linolowy CLA, składniki otoczki (żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć - gliceryna, woda).

Zalecane spożycie / sposób przygotowania:

Przyjmować jedną kapsułkę dziennie, nie rozgryzając, popijając odpowiednią ilością płynu.

Essence CLA to suplement diety w postaci kapsułek zawierający sprzężony kwas linolowy CLA 80%.

Essence CLA sprzężony kwas linolowy w formie łatwych do połknięcia kapsułek!

Sprzężony kwas linolowy (CLA) to kwas tłuszczowy, który jest izomerem kwasu linolowego. W publikacji naukowej dotyczącej CLA, autorzy (Lehnen i wsp., 2015) dokonują przeglądu dostępnych badań naukowych dotyczących sprzężonego kwasu linolowego. Jak podają, CLA odgrywa rolę w metabolizmie lipidów, zwłaszcza w oksydacyjnym układzie komórkowym, co może wyjaśniać wiele fizjologicznych właściwości kwasów tłuszczowych. Jak podają autorzy ww. artykułu, istnieje wiele badań oceniających wpływ CLA na metabolizm energetyczny, sprzyjający istotnym zmianom w metabolizmie lipidów i składzie ciała. W efekcie można przytoczyć m. in. takie efekty jak wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej, na poprawę profilu lipidowego czy obniżenie poziomu glukozy we krwi.

Jakie zadania pełni jeszcze CLA?

W innej pracy naukowej (Karwat i wsp., 2013) można znaleźć informacje, że CLA jest aktywatorem specyficznego enzymu, który odpowiada za transportowanie kwasów tłuszczowych do mitochondriów komórek mięśniowych. W momencie, kiedy zaczyna brakować szybko dostępnej energii w formie ATP lub glikogenu, organizm przestawia się na inne jej źródła. Wytwarzanie energii z tłuszczu w chwili deficytu trwa zbyt długo i aby białko mięśniowe nie zostało przekształcone w materiał energetycznym to dzięki obecności CLA organizm może szybciej przenosić tłuszcze do mitochondriów, nie angażując w to białka mięśniowego.

Essence CLA – uzupełnij swoją dietę w sprzężony kwas linolowy!

Literatura:

  1. Lehnen T.E., da Silva M.R., Camacho A., Marcadenti A., Lehnen A. M., A review on effects of conjugated linoleic fatty acid (CLA) upon body composition and energetic metabolism, Journal of the International Society of Sports Nutrition, 2015, 12, 36.
  2. Karwat J., Gil-Kulik P., Kotuła L., Niedojadło A., Kocki J., Sawiuk M., CLA – właściwości prozdrowotne, Medycyna Ogólna i Nauki o Zdrowiu, 2013, Tom 19, nr 4, s. 535-538.

Świetny produkt zawierający sprzężony kwas linolowy (CLA) w wygodnej formie kapsułek. Uzupełnij swoją dietę o ten ważny kwas tłuszczowy.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...